Znaczenie serwisu okulistyczno-optycznego

znaczenie_serwisuOptyka, optometria i okulistyka to zaawansowane dziedziny wiedzy zajmujące się naszym najważniejszym zmysłem – wzrokiem. Zwieńczeniem Twojej wizyty w naszym zakładzie, ale też wierzchołkiem niewidocznej na powierzchni góry lodowej, będą dobrze dobrane do Twojej wady i stylu życia okulary lub soczewki kontaktowe. Pod niewidoczną powierzchnią znajdują się lata doświadczeń i wiedza naszych specjalistów: lekarzy okulistów, optometrystów i optyków, którzy wspólnie pracują na Twoje bezpieczeństwo i dobre widzenie. Niestety wady wzroku mogą się zmieniać, mogą pojawiać się groźne choroby oczu, ale też i widziane w trakcie badania okulistycznego choroby innych narządów. Zatem ogromne znaczenie mają regularne wizyty kontrolne w naszym zakładzie, a w szczególnie wtedy gdy nosimy soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe możemy bezpiecznie nosić tylko wówczas gdy zostały dobrane indywidualnie do naszego oka przez uprawnionego specjalistę, a my stosujemy się do wszelkich jego zaleceń i jesteśmy pod jego opieką. Pozostawanie pod opieką specjalisty oznacza przychodzenie na wyznaczone wizyty kontrolne oraz natychmiastowy kontakt z nami gdy dzieje się coś niezwykłego z naszymi oczami/widzeniem. Na przykład gdy gorzej widzimy, odczuwamy dyskomfort, pieczenie w trakcie noszenia soczewek lub też nasze oczy wyglądają inaczej (są zaczerwienione…). Szybkie zgłoszenie się do specjalisty pozwoli na wyeliminowanie przyczyny problemu, np. przez dobór innych soczewek kontaktowych (np. o krótszym okresie wymiany 1 pary) lub też skorygowanie metody pielęgnacji soczewek (np. brak pocierania soczewek w trakcie ich wieczornego czyszczenia, zła higiena pojemniczka…) czy też posługiwania się nimi (np. zła kolejność zakładania i zdejmowania soczewek przy stosowaniu makijażu).

Nasza dziedzina podlega ciągłym innowacjom. Udoskonalane są soczewki okularowe, oprawy i soczewki kontaktowe. Każda wizyta kontrolna jest szansą na zdobycie informacji o nowościach w dziedzinie korekcji wzroku, np. o nowych powłokach soczewek okularowych lub o nowej generacji bezpieczniejszych, bardziej komfortowych soczewek kontaktowych.

W przypadku jakichkolwiek problemów z okularami lub soczewkami kontaktowymi, dobranymi w naszym zakładzie, prosimy o natychmiastowy kontakt! Udzielimy wszelkiej koniecznej pomocy!

Korzystając z zakupów soczewek kontaktowych w naszym zakładzie czy też online poprzez nasz serwis, jesteś pod naszą opieką i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów jesteśmy gotowi Ci pomóc. Nie weźmiemy jednak odpowiedzialności za zaistniały problem w sytuacji nie stosowania się do zaleceń specjalisty, nie przychodzenia na wizyty kontrolne, czy też kupowania soczewek kontaktowych z nieznanego/ niepewnego źródła.